Лудогорец удари унгарци в контрола с 5 гола
Бразилският нападател Ерик Маркус се разписа два пъти в началото на първото полувреме, а Лудогорец надви унгарския футболен клуб Пакши с 3:2 при много лоши метеорологични условия в контрола в Белек, Турция.
Лудогорец започна ударно и вкара два гола в началото. В 15-ата минута Франсиско Сон подаде на Филип Станич пред наказателното поле и той продължи към Ерик Маркус отляво, а бразилският нападател бе точен в долния десен ъгъл за 1:0. Само три минути по-късно Маркус се разписа и от статично положение, след като топката рикошира от страничната греда.
Унгарците, трети в държавното първенство с две точки зад Дьор, отговориха в средата на полувремето, когато Ерик Биле игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Тя бе реализирана от Йозеф Виндекер в 22-та минута, който обаче бе спрян от Хендрик Бонман при втора дузпа малко преди полувремето.
За втората част на терена останаха Идан Нахмиас и Антон Недялков, а останалите титуляри бяха заменени. Десет минути след старта Иван Йорданов направи пробив през центъра и направи отличен пас към Матеус Машадо, който остана сам срещу вратаря и се разписа за 3:1. До края времето рязко се влоши и заваля силен дъжд, а унгарците върнаха един гол чрез Барна Тот в 59-ата минута.
Следващият мач на Лудогорец е срещу полския гранд Ракув, след което "орлите" ще пътуват за Шотландия за среща с Рейнджърс Глазгоу в Лига Европа. Двубоят е на 22 януари, а седем дни по-късно е последният кръг в основната фаза. Съперник е френският Ница в Разград.
- Игор Тиаго: Лудогорец ме превърна в играча, който съм днес
- Лудогорец поздрави Кирил Домусчиев за рождения му ден
- Арда шокира Лудогорец и наклони везните в битката за титлата
- Арда с добри новини преди Лудогорец, но без ключов халф
- Хьогмо: Липсваше ни качество срещу добре организирания Черно море
- Илиан Илиев: Показахме характер, но можем повече в атака
- Стойчо Стоев: Напрежението е в Левски, титлата още е в техни ръце
- Дончо Донев: Левски ще стане шампион