Обявиха новия наставник на Монтана
Акис Вавалис е новият треньор на Монтана, като гръцкият специалист бе представен от кмета Златко Живков. Вавалис замества на поста Анатоли Нанков.
"Имахме възможност да избираме от испански и сръбски екип, но се спряхме на гръцки и се надявам той да успее да изведе отбора до място над чертата на изпадащите или това, което праща на бараж за оставане в Първа Лига“, каза Златко Живков.
Димитриус Мурас и Дилян Иванов ще са помощници на 40-годишния Вавалис. Контрактът им е за 6 месеца и има опция за удължаване с още една година.
"Това за мен е едно предизвикателство. Още на първата ни среща разбрах, че с ръководството гледаме в една посока. Имаме една много трудна задача, да направим така, че Монтана да се утвърди в елитната лига. Надявам се с усилията на всички да я постигнем. Монтана разполага с добра база и всички условия необходиме на един професионален клуб. Работим вече по селекцията, но все още няма нищо конкретно“, сподели при представянето си Вавалис.
- ЦСКА 1948 и Левски не се победиха в Бистрица, „червените“ ще играят в Европа
- Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 в напрегнат мач, „червените“ изпуснаха множество шансове
- Косич: Локомотив Пловдив ще е готов за всеки съперник на баража за Европа
- Тунчев: Грешките в плейофите ни лишиха от бараж, трябваше по-зряла игра
- Балтанов след дербито: Нямаме никакво оправдание, време е за тежка равносметка в Ботев Пловдив
- Илиан Илиев: Никой нищо не знае за бъдещето на Черно море, чакаме решенията на ръководството
- Арда надви Черно море с 3:2 и го лиши от бараж за Европа
- Локомотив Пловдив надви Ботев с 2:1 и си осигури място в баража за Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]