Левски сложи доста сериозна цена на Марин Петков
Ръководството на Левски закова цена на национала Марин Петков. Шефовете искат за него 1.5 милиона евро, пише "Тема Спорт". Тази сума е посочена пред агентите му за смяна на клубната принадлежност. Такава най-накрая се очаква да се осъществи през зимата.
Както е известно, в последните няколко трансферни прозореца около името на Петков много се шумеше, но в крайна сметка той все си оставаше на "Георги Аспарухов". Наскоро обаче изпълнителният директор Даниел Боримиров обяви, че фланговият нападател е достигнал зенита си при "сините".
През този сезон 22-годишният офанзивен играч бе на терена в 23 мача на Левски във всички турнири (б.а. - с толкова е единствено вратарят Светослав Вуцов), като в тях отбеляза 7 гола (б.а. - с повече попадения е единствено Мустафа Сангаре, който е с 8 в 19 срещи). Въпреки възрастта си, Петков е и футболистът с най-голям стаж на "Герена" в момента. Той е продукт на школата на клуба, като дебютира за първия тим на 10 ноември 2019 година при поражението с 0:1 като гост на Ботев Пловдив.
До момента има общо 195 двубоя с екипа на "сините", в които е отбелязал 37 гола.
Марин Петков има уверението на шефовете, че ще бъде продаден при добро предложение.
- Левски прати малка оферта за Салидо, но Берое веднага я отказа
- Левски ще се реваншира на феновете с победа срещу Ботев Пловдив
- Сираков с голям ход за бъдещето на Левски
- БФС за Лудогорец - Левски: "Сините" трябваше да играят с човек по-малко едно полувреме
- Левски поздрави Станимир Стоилов за 59-ия му рожден ден
- Левски си изкара яда на водеща медия, отне им акредитациите
- Веласкес: Заслужавахме да победим
- Хьогмо: Левски ни затрудни, но ги спряхме