Резерва спаси 3-те точки за Ботев Пловдив срещу 10 от Добруджа
Ботев Пловдив постигна първа победа като домакин от началото на сезона във футболната Първа лига. В среща от 15-ия кръг на шампионата "канарчетата“ осъществиха пълен обрат и надделяха с 2:1 срещу Добруджа.
В герой за "жълто-черните“ се превърна влезлият като резерва Димитър Митков, който отбеляза и двете попадения за своя тим през втората част, след като Ивайло Михайлов бе дал аванс на гостите от Добрич през първото полувреме. Добруджа пък игра с човек по-малко на терена от 65-ата минута, когато Ди Матео Ловрич получи втори жълт и съответно червен картон, тъй като умишлено се забави прекалено при излизането си от терена за смяна.
С постигната победа Ботев събра актив от 17 точки и временно се изкачи до осмото място в класирането, докато съставът, воден от Атанас Атанасов, остава на дъното в подреждането с 10 точки.
В четвъртата минута "канарчетата“ разиграха на късо след тъч по левия фланг и Самуел Калу се озова на стрелкова позиция. Неговият удар обаче прелетя над напречната греда. Гостите отговориха в 11-ата минута също с неточно изпълнение по диагонала на Антон Иванов.
Точно след половин час игра Добрдужа поведе в резултата. След центриране на Антон Иванов отдясно Матеус Леони надскочи Армстронг Око-Флекс и насочи добре с глава. Християн Славков успя да парира, но при добавката Ивайло Михайлов се разписа от близка дистанция, за да даде аванс на своя тим.
Девет минути по-късно голмайсторът за гостите пробва отново да затрудни стража на Ботев с изстрел от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Славков.
Малко след това Томаш Силва получи добро диагонално подаване отляво, влезе навътре и потърси далечния ъгъл, но неточно.
Втората част започна с точен удар на Емануел Оджо от близо 25 метра, който обаче не затрудни Галин Григоров.
В 61-рвата минута "жълто-черните“ изравниха. Андрей Йорданов центрира по земя от ляво към Франклин Маскоте, който продължи технично с пета към резервата Димитър Митков и на метър пред голлинията той нямаше как да сбърка за 1:1.
Веднага след подновяването на играта от центъра играчите на Ботев се пребориха за топката в противниковата половина и Емануел Оджо нанесе топовен изстрел от дистанция, с който Григоров успя да се справи.
В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Ди Матео Ловрич се забави прекалено при излизането си за смяна и главният съдия Станимир Тренчев му показа втори жълт и съответно червен картон.
Девет минути по-късно "канарчетата“ се възползваха от численото си преимущество и осъществиха пълен обрат. Голмайстор отново бе Димитър Митков, който бе на точната позиция, за да засече прострелно подаване на Самуел Калу отдясно – 2:1.
В 85-ата минута Никола Солдо можеше да сложи точка на спора с трето попадение за "канарчетата“, но ударът му след центриране от левия фланг премина встрани от целта. Веднага след това на другата врата пък Християн Славков се отличи с ключова намеса, за да запази преднината на "жълто-черните". Стражът показа блестящ рефлекс, след като Венцислав Керчев засече с глава прецизно подаване от корнер.
До края Добруджа опита натиск и в петата минута от добавеното време на мача можеше да изравни, но Славков отново се намеси подобаващо при опасен изстрел на Матеус Леони от границата на наказателното поле и така Ботев стигна до победата.
- ФКСБ преговаря за защитник на Ботев Пловдив
- Тунчев: Загубихме 2 точки
- Херо: На фона на играта - доволен съм
- Арда и Ботев Пловдив с реми, Тодор Неделев се контузи
- Ботев Пловдив си има нов спортен директор
- Феновете на Ботев Пловдив избират най-добър футболист на годината
- Ботев Пловдив: Кураж, Ел Голеадор!
- Илиан Илиев: Борим се, но ни липсва самочувствие