Орела: Индивидуалните качества в Левски надделяха
Добруджа (Добрич) претърпя девети пореден мач без победа, остава на последно място, но старши треньорът им Атанас Атанасов-Орела смята, че тимът му се е опитал да се противопостави. Добруджанци паднаха с 0:3, но те можеха да излязат напред в резултата.
"Днес Левски с индивидуални качества на техните футболисти ни надиграха. Ние имахме нашите ситуации, които не оползотворихме. На стадион Георги Аспарухов не можеш да имаш 20 голови ситуации. Ние имахме 2-3, едната при 0:0 и то 100-процентова, но не можахме да я реализираме. Оттам се опитахме да се противопоставим и в нито един момент не бяхме в глуха защита. Следвахме си нашия план. Но както казах, с индивидуалните качества срещу най-добре играещия отбор в момента, не беше лесно. Затова и сега ги поздравих за старанието в съблекалнята“, обясни Атанасов.
След това той обясни и оправда смелия подход, който гостите демонстрираха. "Има отделни моменти, в които Левски е явно по-добър от нас. Аз съм казал: тези играчи няма как да ги развиваме, ако ги наредим отзад и после само ритаме без стратегия. Не виждам смилъл. Днес имаше грешки, от които трябва да си извадят поуките и повече да не се повтарят. Така се расте. Какво ще стане като се затворим? 1-2 грешки и пак ще паднем. А сега имахме шанс да поведем. При всички положения трудна задача беше днес срещу добре тренирани и агресивни играчи. Техните индивидуални качества надделяха, нормално е, те са в клуб като Левски".
Нашето най-чисто положение? Пак казвам – и класа липса. Антон Иванов излиза сам срещу вратаря, но какво да му се сърдя, на 20 години е. Имаше и други варианти да я отиграе, но така е решил. Може би имаше и малко притеснение, той се връща на Герена, юноша на Левски е. Но така ще расте, завърши предводителят на добричлии.
- Алвеша: Голям успех за ЦСКА 1948, заслужени сребърни медали след силен сезон
- Жоро Костадинов: Това е един прекрасен завършек на моята кариера
- Веласкес: Оценката ми за сезона е 11 от 10
- Георги Русев: След Левски, ние бяхме най-постоянният отбор
- Родният шампионат завърши с двама голмайстори
- Новият шеф на Левски зарадва играчите с увеличение на фонд "Работна заплата"
- ЦСКА 1948 и Левски не се победиха в Бистрица, „червените“ ще играят в Европа
- Левски стартира похода си в ШЛ: „сините“ са сред непоставените