Левски се съживи, сините громят Локо София за едно полувреме

Левски разгроми Локомотив София с 4:0 в мач от 8-ми кръг на "А" група. След загубата в предишния кръг от Лудогорец (1:2), днес "сините" стигнаха до доста убедителен успех. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред малко над 1 500 зрители. Домакините стигнаха до този резултат само след 37 минути игра.

"Сините" поведоха още в 6-ата минута. Христо Йовов получи топката пред пеналта излъга Данчо Върбанов и с левия крак прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Боян Пейков.

В 18-ата минута възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо вече водеха с 2:0. Йовов опита подаване, топката рикошира и излъга вратаря и попадна в Арс, който се разписа на празна врата. След половин час игра преднината на Левски стана класическа. Райков стреля от границата на пеналта и нацели напречната греда, а при добавката Йовов прати топката в мрежата за 3:0.

В 37-ата минута, след центирране на Тодор Христов, Дарко Тасевски с глава прати топката в мрежата и оформи крайния резултат. След почивката "железничарите" имаха шанс да стигнат до почетно попадение, но Горанов нацели гредата след удар от далечно разстояние. Близо до гол за столичното Локо бяха още Добрев, Романов и Преслав Йорданов.