Марин Петков с постижение за Левски
На 21 години Марин Петков (роден на 2 октомври 2003 г.) вече навъртя 180 мача с екипа на Левски. Точно толкова станаха те с гостуването на A3 Алкмаар. Така юношата на тима от стадион "Георги Аспарухов“ вече е в престижния Топ 50 по двубои!
Етрополецът е спряган за трансфер, но ако остане на "Герена“ спокойно може да гони кота "200“ през настоящата кампания. Към него има сериозен интерес от италианския втородивизионен Монца, както и от други клубове. Тимът от Серия Б обаче е най-настоятелен за подписа му. И се очаква фланговият нападател да бъде продаден до затварянето на пазара. А за правата му в касата на сините ще влязат над 1 милион евро.
Срещу A3 Алкмаар Марин Петков записа своята среща номер 15 в европейските клубни турнири. Абсолютен водач в класацията по този показател на Левски е Елин Топузаков, който има 65 европейски битки със синия екип.
По 13 двубоя в Европа за Левски от актуалния състав имат капитанът Цунами и младокът Асен Митков. Със среща по-малко е един от стълбовете в синята защита Кристиан Димитров./ "Тема спорт“
- Желязков:Вече няма какво да се обърка за Левски
- Бандаловски: Няма казус около трансфера на Око-Флекс в Левски
- Вили Вуцов: Не е приключило, но е полуприключило
- Вратарят на ЦСКА: Не сме доволни от последния мач с Левски, искахме да ги бием
- Пастор от ЦСКА: Победа в дербито променя всичко за миг
- Слух: Веласкес ще привлича млади българи за новия сезон
- Днес пускат билетите за Вечното дерби
- Тим от Черно море се разбра с Макун от Левски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]