Ботев Пловдив урежда контрола с тим от Серия А!
Ботев Пловдив ще играя контрола с отбор от Серия А. "Канарчетата" ще премерят сили с Болоня, като мачът трябва да се проведе до края на календарната 2025 г. Опциите са в някоя от паузите за националните състави през октомври или ноември.
Проверката е част от договора на Ботев с Болоня за продажбата на таланта Димитър Папазов, информира "Тема Спорт". Трансферът стана факт през юли миналата година. В клубната каса на канарчетата трябва да влязат близо 1 милион евро с бонусите за целия период на контракта.
Въпросната контрола е и вследствие на фирмата, обличаща двата отбора – Macron.
Сега в паузата за националните отбори в началото на септември жълто-черните пак ще имат спаринг, като се уточнява съперникът. Както е известно, отборите от Втора и Трета лига няма да имат прекъсване и намирането на опонент е по-трудно. Опция е Марек, който почива във втория ешелон по това време заради отказа на Крумовград.
В събота Ботев Пд победи с 6:2 друг тим от Б група – Хебър Пз. Както е известно, мачът на жълто-черните с Левски бе отложен.
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си