Лудогорец привлече младежки национал на Сърбия
Лудогорец продължава активно лятната си селекция с привличането на поредно ново попълнение. Шампионите на България финализираха трансфера на офанзивния халф Петър Станич, който пристига от сръбския хит в последните сезони – Бачка Топола. 23-годишният техничен полузащитник премина успешно медицински прегледи и вече се включи в тренировъчния процес на "орлите".
Станич е смятан за един от най-перспективните сръбски играчи на своето поколение. Халфът, който е младежки национал на западната ни съседка и има два сезона в Цървена звезда, бе ключова фигура в Бачка Топола, който в последните години се утвърди като фактор в сръбския елит и редовен участник в евротурнирите.
"Радвам се, че идвам в доказан отбор като Лудогорец. Моите цели съвпадат с тези на новия ми клуб. Вярвам, че заедно ще постигнем големи успехи“, сподели Станич.
Сърбинът е четвъртото ново име в селекцията на "зелените“ това лято след Станислав Иванов, Филип Калоч и шведа Йоел Андерсон.
Това е Петър Станич
Роден: 14 август 2001 г. в Панчево, Сърбия
Пост: Офанзивен халф
КАРИЕРА
2019–2020: Динамо Панчево – 1 мач / 0 гола
2020–2021: Железничар Панчево – 29 мача / 6 гола
2021–2023: Цървена звезда – 16 мача / 1 гол
2022–2023: Спартак Суботица (под наем) – 31 мача / 3 гола
2023–2025: Бачка Топола – 84 мача / 18 гола
Национален отбор на Сърбия U21 – 3 мача / 0 гола
УСПЕХИ
Шампион на Сърбия: 2 пъти
Носител на Купата на Сърбия: 1 път
- Лудогорец договори национал на Египет за 1,5 млн. евро
- Официално: Лудогорец назначи германеца Томас Райс за нов старши треньор
- Лудогорец е на крачка от нов силен трансфер – Натан Фернандес вече е в България
- Лудогорец надви Септември, новото попълнение Михаил Полендаков дебютира
- В Швеция: Лудогорец следи гамбийски национал за подсилване на защитата
- Лудогорец набеляза полски вратар за ново попълнение
- Лудогорец избра Томас Райс за свой нов старши треньор
- Лудогорец е близо до трансфер на бразилски талант от Ботафого