Лудогорец продаде защитник на Розенборг
Българският шампион Лудогорец е активен на трансферния пазар и при изходящите сделки, като продаде крайния си защитник Аслак фон Витри на норвежкия гранд Розенборг. Според медиите в страната бранителят е подписал договор с Розенборг до 2028 година, а грандът е платил на "орлите" 750 хиляди евро за правата му.
Така 29-годишният Витри се завръща в Розенборг, където вече е играл, както още и в Ранхейм, Юргорденс и нидерландския АЗ Алкмаар.
През миналия сезон той има 22 мача за Лудогорец в първенството с един гол и три асистенции. Норвежецът има и едно попадение в предварителните кръгове на Шампионската лига за "орлите", при победата над Динамо Батуми с 3:1. Той играе от 2022 за отбора от Разград, за който има 74 срещи и 6 попадения.
- Цветомир Найденов атакува петима съдии
- Мистерия с картон на играч на Лудогорец
- Стойчо Стоев: Абсурд е Левски да не стане първи! Лудогорец има нужда от рестарт
- Лудогорец се обърна към феновете си
- Новата глава?
- Грозданов: Всичко в първенството върви по план на Левски
- Хьогмо: Загубихме контрол след почивката, но всичко остава отворено
- Христо Янев: Непримиримият дух ни донесе обрата срещу Лудогорец
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]