Добруджа загря за Първа лига с бой по Спартак Варна
Новият член на българската футболна efbet Лига Добруджа (Добрич) спечели с 2:1 срещу Спартак (Варна) в контролна среща преди началото на новия сезон.
Тимът от Добрич, който през миналата година завърши на първо място във Втора лига със седем точки пред Монтана, стигна до два късни гола в 81-та и 88-та минута, като и в двата случая точен бе Лукас Кардосо. Бразилският халф се разписа осем пъти и направи пет асистенции за Добруджа през миналия сезон.
В следващата си контрола тимът от Добрич ще игра срещу Черно море, а в първия кръг на efbet Лига оборът ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив). Мачът е насрочен за 21 юли от 19:00 часа.
Спартак пък има приятелски мач с Дунав Русе преди срещата от първия кръг с Берое. Тя също е на 21 юли, понеделник, от 21:15 часа.
- Лудогорец договори национал на Египет за 1,5 млн. евро
- Официално: Лудогорец назначи германеца Томас Райс за нов старши треньор
- Локомотив София завърши подготовката с нулево реми срещу Теута
- Черно море не успя да победи Дунав в генералната репетиция преди сезона
- Лудогорец е на крачка от нов силен трансфер – Натан Фернандес вече е в България
- БФС проведе традиционния предсезонен семинар за делегатите преди сезон 2026/27
- Германският архитект, който пренаписва английската съдба
- Лионел Скалони: Искам Аржентина да бъде запомнена като отбор, който никога не се предава