Петричев: : Политиката на Лудогорец е такава, че щастието обича тишината.
Изпълнителният директор на Лудогорец – Ангел Петричев, говори в Спортното шоу на Дарик за всички актуални въпроси около разградския клуб. Петричев коментира лаконично информациите, свързващи Хендрик Бонман с Байерн Мюнхен, но говори доста по-словоохотливо за работата на Руи Мота досега. По думите на Петричев, треньорската смяна на Игор Йовичевич с португалеца не е закъсняла заради "форсмажорни обстоятелства“.
"Аз ще отговоря по следния начин, макар да звучи клиширано: политиката на Лудогорец винаги е била такава, че щастието обича тишината. Нямаме практиката да разкриваме неща, още повече когато сме в преговори. Новини за входящи и изходящи трансфери ще има интересни“, заяви Петричев на въпрос за евентуални преговори между Лудогорец и Байерн Мюнхен за вратаря Хендрик Бонман.
Изпълнителният директор говори и за трансферните слухове около отбора, включващи продажба на Якуб Пьотровски в Удинезе: "Често сме казвали, че не говорим само за тях. Има доста интерес от доста клубове. Но някои не задоволят нас. Темата с трансферите е доста чувствителна. На етап преговори не е коректно да се водят подробности. Винаги предпочитаме тези неща да ги казваме, когато бъдат финализирани“.
"Ще се опитам да не отговарям клиширано. Повечето хора казват, че резултатите от контролите не са важни. Те са важни само за самочувствие. Да обърнем внимание на съпрениците. Успяхме да премерим сили с доста сериозни съперници. Колегите от треньорския щаб успяха да си направят изводи, вече са наясно с всички детайли. Знаете, че имаме нов треньорски щаб. Той трябваше да се запознае на живо с играчите, мисля, че направи изводите си на база изиграните мачове с много сериозни съперници. Лудогорец се представи добре, изключвам последната контрола, когато чухте и критиките от нашия старши треньор. Направихме добър лагер. Тепърва предстои да се концентрираме към евромачовете. Зареждаме се с енергия и ентусиазъм, няма място за колебания. Това е един много важен период – слагаме основите на следващия сезон“.
- Лудогорец готви още един ход в зимната селекция
- Тисера и Лудогорец преговарят за разтрогване на договора
- Лудогорец си върна Руан Крус
- В Лудогорец ще работят върху тактическата дисциплина за Рейнджърс
- Ясно е кога пускат в продажба билетите за Суперкупата
- Лудогорец не се интересува от халф на Сен Жилоаз
- Ясно е какво бави завръщането на Руис в Лудогорец
- Хьогмо: Не може да се подготвим на 100% за мача срещу Рейнджърс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]