Играчите на Берое все още са без заплати
Собственикът на Берое Ернан Бенато се появи в Стара Загора, но отново пропусна да се разплати с играчите. Това трябваше да стане по неговите думи в понеделник.
Някои от футболистите не са взимали пари от началото на годината, или от 6 месеца насам. Заради това 9 от тях вече напуснаха клуба без всякаква компенсация, припомня 24 часа.
Хуанка Пинеда обаче се е върнал от турнира за златната купа на КОНКАКАФ, където игра за Доминиканската република, и в момента черпи колегите си в Стара Загора до решаване на ситуацията.
Единственият шанс да се спасят играчите е да се продаде голмайсторът Годой, но до момента офертите за него били прекалено ниски, за да се покрият всички заплати, които се дължат.
Така старозагорци остават най-застрашеният клуб преди началото на първенството, след като се реши кризата със собствеността на пловдивския Ботев.
Третият клуб, който бе в криза Спартак Варна, намери кой да води отбора през новия сезон и това е бразилецът с български паспорт Дани Мораес. За последно той води втородивизионния Беласица през приключилото преди месец и нещо първенство.
- Рупанов се раздели емоционално с Левски
- Бивш шеф на ЦСКА: Ще имаме голямо предимство с новия стадион
- Герой от САЩ’94 зае ръководна длъжност в БФС
- БФС проведе срещи край морето
- Обмислят отопление на терените в елита
- Локо Пловдив потегли за Белек
- Лудогорец готви още един ход в зимната селекция
- Започна ежегодната серия от срещи на БФС с клубове от страната
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]