Ясни са потенциалните съперници на Левски в Европа
Вицешампионът на България Левски ще узнае в днешния следобед своя съперник за Лига Европа. "Сините" се завръщат на европейската сцена след едногодишна пауза. Жребият в Нион е с начален час 16:00.
Отборът на Хулио Веласкес започва от първия квалификационен кръг във втория по сила турнир на Стария континент, като първият мач на тима от "Герена" трябва да се състои на 10 юли, а седмица по-късно е реваншът.
При успех 26-кратните шампиони ще намерят място във втория кръг, като жребият за него ще се проведе утре, 18 юни. За да намери място в основната фаза на Лига Европа, Левски ще трябва да елиминира последователно четири отбора.
Потенциалните съперници на Левски след разделянето им по урни на поставени и непоставени са:
Легия Варшава (Полша)
ФК Партизан Белград (Сърбия)
ЧФР 1907 Клуж (Румъния)
Апоел Беер Шева (Израел)
- Левски пусна билетите за мача с Локомотив Пловдив
- Пробвайте знак Х за Лудогорец - Левски
- Левски ще се пробва с играч на Славия, но през следващия трансферен прозорец
- БФС обяви програмата за 26-ия и 27-ия кръг в efbet Лига
- Лудогорец пусна билетите за дербито с Левски
- Левски надви Локомотив (София) в голов спектакъл и се доближи до титлата
- Кайзера: От Левски зависи дали ще стане шампион
- Ники Илиев: Левски не бива да изпуска парата до края
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]