Ботев Пловдив продаде основен играч в тим от Полша
Ботев Пловдив официално продаде Самюел Акере на полския Видзев Лодз. Новината беше обявена от поляците, които представиха нигериеца като свое ново попълнение. Договорът на крилото е до лятото на 2029 година, като не се споменава трансферната сума.
Акере беше един от основните футболисти в състава на Ботев. Той се присъедини към “канарчетата" през 2022, като първоначално се подвизаваше във втория тим. Крилото постепенно се превърна в един от основните футболисти на пловдивчани и записа 70 мача, 8 гола и 8 асистенции в родния елит.
“Когато прочетох за Видзев, атмосферата ми направи най-голямо впечатление. Все пак и проектът, който спортният директор ми показа, също изигра важна роля. Аз съм амбициозен футболист, искам да печеля трофеи и да се състезавам в Европа. Най-сериозното ми качество е дрибълът. Не се страхувам да излизам един на един със защитниците. Бърз съм и имам добър удар. Моделът ми за подражание е Педро Нето, който показва същите качества като мен", заяви Акере при представянето си.
Видзев завърши на 13-ото място през изминалия сезон в Екстракласа.
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си