Черно море взе бронза срещу Левски и ще играе в евротурнирите
Черно море и Левски завършиха 0:0 в последния си мач от първенството на България по футбол, група за класиране от 1-о до 4-о място. Точката бе достатъчна за Черно море за бронзовите медали и квота за Лигата на конференциите, след като Арда направи 2:2 при гостуването си на Лудогорец.
Преди началото на срещата с едноминутно мълчание бе почетена паметта на легендарния защитник Кирил Ивков, който почина на 24 май.
Отборът на Черно море бе изведен от досегашния капитан на отбора Даниел Димов, който обяви, че слага край на кариерата си. Димов изигра с отбора на Черно море 232 мача, в които реализира 12 гола. Той е играл още за тимовете на Левски, Макаби Петах Тиква, Денизлиспор, Манисаспор и Болуспор. Димов предаде капитанската лента на Васил Панайотов, а фланелката с №27 – на младия Берк Бейхан.
Първата сериозна опасност в мача бе за Черно море в 12-ата минута. Мазир Сула проби отляво, навлезе в наказателното поле на гостите и пусна топката към Дерик Осей, който стреля, но вратарят Светослав Вуцов успя да спаси. В 36-ата минута Даниел Мартин напредна в полето на Левски и отправи удар от около 20-тина метра, но вратарят на "сините“ отново показа класа и спаси. В 39-ата минута Александър Колев видя, че стражът на Черно море е излязъл напред и опита прехвърлящ удар от повече от 40 метра, но Пламен Илиев успя да улови топката.
В 50-ата минута Мазир Сула стреля по диагонал отдясно, но топката премина над вратата на Левски. В 55-ата минута Николай Златев стреля от пряк свободен удар от над 30 метра, но топката премина над вратата на столичния тим. В 62-ата минута Николай Златев стреля опасно от около 20 метра, но за късмет на гостите топката премина встрани от вратата.
В 67-ата минута Карл Фабиен получи пас отляво по атаката на Левски и стреля опасно по диагонал, но Пламен Илиев успя да улови. В 73-ата минута Николай Златев стреля по земя по диагонал отляво, но вратарят Светослав Вуцов изби топката.
- Лъчезар Балтанов: Да победиш Черно море с 5:0 е доста трудно
- Илиан Илиев: Второто полувреме беше срамно за Черно море
- Ботев Пд унижи Черно море с 5:0 под дъжда на „Колежа“
- Илиан Илиев решава бъдещето си в Черно море след края на сезона
- Черно море вероятно губи Панайотов и Атанасов до края на сезона
- Илиан Илиев: На този етап не сме готови за Европа
- Черно море надви Локо (Пд) и излезе на пето място
- Черно море победи Ботев (Пд) в мач, белязан от расистки скандал