Левски с измъчена победа над Миньор в Перник (видео)

Левски победи като гост Миньор в Перник с минималното 1:0 в мач от 5-ти кръг на "А" група. Двубоят бе доста динамичен, а феновете по трибуните допълнително нажежиха обстановката с димки и бомбички.

Първата по-интересна ситуация в срещата бе в 5-ата минута, когато Райков центрира, а Арс засече с крак, но прати топката в аут. В 17-ата минута Гаджев изведе Арс, холандецът стреля, но Чворович изби в корнер. За домакините пропуски през първата част направиха Том и Василев, а Бибишков бе съборен в наказателното поле на "сините", но реферът му показа жълт картон за симулация.

След почивката Тасевски обстрелва вратаря на "чуковете", но Чворович отново изби. Резервата Въндев пропусна да вкара за Миньр в 57-ата минута. Така се стигна до 67-ата минута, когато Симеон Райков проби в наказателното поле на "жълто-черните", върна към резервата Даниел Младенов, който без да се бави прати топката в мрежата на Чворович за 1:0 и по този начин оформи и крайния резултат.