Локо София и Ботев Пловдив си стиснаха ръцете за Х (видео)
Локомотив София и Ботев Пловдив завършиха наравно - 1:1 в първи мач от последния 30-и кръг от редовния сезон в родния шампионат.
Двата отбора си размениха по един бърз гол в началото на второто полувреме и този резултат се запази до края.
Ботев Пловдив е на пета позиция в класирането с 49 точки, докато Локомотив е 12-и с 30 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга.
Преди почивката бе много скучно, с едва две положения. След половин час Диого Тейшейра бе изведен зад защитата на Ботев, премина вратаря и стреля, но защитник блокира удара. В добавеното време на първата част Акере от Ботев се озова сам срещу вратаря Александър Любенов, но опитният страж излезе умело и парира опита за прехвърлящ удар на нападателя.
Локомотив поведе в 49-а минута със зрелищно изпълнение на централния защитник на тима Мамаду Диара. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Патрик-Габриел Галчев, който опита удар, но топката стигна до Диара, който реализира първия си гол с червено-черната фланелка с акробатична задна ножица.
Само осем минути по-късно гостите възстановиха равенството с гол на нигериеца Ехидже Укаки, който засече отблизо топката в мрежата след остро центриране от ляво на Андрей Йорданов.
Последваха силни минути за пловдивчани, като в 63-а минута Алекса Мараш бе на стрелкова позиция, но не намери рамката на вратата.
Локо отговори с мощен шут на Райън Бидунга, но стражът на Ботев Бернат спаси.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си