Завърши вторият тур от обиколката на Георги Иванов
С дискусии с футболните структури от Пазарджик, Гоце Делчев и Благоевград приключи вторият тур от обиколката на Българския футболен съюз и президента Георги Иванов.
Представители от над 100 клуба от трите града се срещнаха с ръководството на Федерацията и споделиха впечатленията си за футболната дейстност в регионите и проблемите, които срещат при развиване на дейността.
Президентът на БФС благодари на всички представители на клубове и председатели на ОС на футболния съюз, които се включиха активно в срещите и показаха инициативност за решаване на проблемите, които стоят през българския футбол.
"Тази седмица се срещнахме с около 220 клуба от Северозападна и Югозападна България и затрудненията, които има, са сходни навсякъде. Основните спънки пред развиващите футбол в страната са инфраструктурата, финансирането и квалификацията на кадрите. Ние имаме желание и готовност да съдействаме спрямо възможностите, които имаме, за да подобрим условията и да развиваме футбола в страната на ниво. Срещите ни с кметовете по райони показват, че и Общините имат намерение да ни сътрудничат, което ни обнадеждава. От Федерацията още този феврурари ще инициираме обучителни семинари по места в България, които за първи път ще бъдат водени от техническия ни директор и директора развитие ДЮФ, съвместно с юношеските селекционери към БФС“, заяви по време на срещата Георги Иванов.
При посещенията в градовете Пазарджик, Гоце Делчев и Благоевград, участие взеха президентът на АПФЛ и член на ИК на БФС Румян Вълков, техническият директор Кирил Котев, директорът "Развитие ДЮФ" Лъчезар Димов, директорът направление "Първенства и турнири" Валентин Чакъров, председателят на Зоналния съвет на зона София Антони Здравков, както и председателелят на ОС на БФС Пазадржик Йордан Линков и председателят на ОС на БФС Благоевград Александър Кабзималски.
- Салах даде зелена светлина за преговори с Ал-Итихад
- Херо: Трябва да търсим вината в себе си
- Косич: Желаехме тази победа толкова много
- ЦСКА 1948 ще е с нов треньор срещу ЦСКА
- Локомотив спечели Битката за Пловдив
- БФС премести мача Септември-Монтана
- Септември намери заместник на Матич
- МОК дисквалифицира Хераскевич за „каската-памет“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]