Национал на Ботев Пловдив се завърна
Младежкият национал на Ботев Пловдив, Атанас Чернев, се завърна в строя. Централният защитник започна зимната подготовка във фитнеса. Причината е, че в края на есенния полусезон лекуваше контузия. Лекарският щаб на жълто-черните обаче даде зелена светлина на Чернев да започне пълноценни натоварвания. И той ще се готви наравно със съотборниците си от днес.
Не така стоят нещата обаче с испанския халф Антонио Перера. Полузащитникът, който е основен играч на Душан Керкез, е с травма в коляното. Той продължава да се възстановява по индивидуална програма. И няма да може да започне нормални тренировки до края на подготовката.
На 14 януари Ботев заминава на лагер в Турция. Очаква се там отборът да бъде посетен от собственика Антон Зингаревич. Първият спаринг е два дни по-късно – срещу полския Лех Познан. След това предстоят контроли с Чукарички, Криля Советов, Спартак Търнава и Термалица.
- Ботев Пловдив пречупи Черно море и записа първа победа за сезона
- От Ботев Пд джентълменски поздравиха родните участници в евротурнирите
- ЦСКА обърна Ботев с два късни гола в зрелищен мач на „Васил Левски“
- Ботев Пловдив измъкна точка срещу Локо София, отменен гол спаси „канарчетата“ в края
- Буря и градушка прекратиха Ботев Пловдив – Локомотив София, мачът ще се доиграе във вторник
- Ботев Пловдив се раздели с Енок Куатенг
- Ботев Пд удължи договора на бранител
- Ботев Пловдив пусна билетите за старта на сезона и продължава инициативата „Ръка за ръка с Ботев“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]