Зума е останал с отлични впечатления от Душан Косич
Почетният президент на Локомотив Пловдив и легенда на българския футбол Христо Бонев сподели пред "Тема Спорт" мнението си за новия старши треньор на тима Душан Косич, както и очакванията си за пролетния дял.
Черно-белите зимуват на незавидното 14-о място, в зоната на баражите за оцеляване, със само 14 точки след изключително слаба есен.
"Първите ми впечатления от треньора Душан Косич са отлични, както и от щаба му. Личи си, че това са знаещи специалисти, обичащи работата си.
Гледах им вече няколко тренировки. Самите футболисти, както и аз, виждат доста нови неща. Те го споделиха и с мен, че досега не са били тренирали така. Много са доволни. Той се държи отлично с всички момчета", сподели Зума.
"Първата цел сега е да останем в групата и в месеците до края на сезона да избягаме тези неприятни моменти, които имахме есента. Успоредно с това трябва да направим по-качествена селекция. Имам отлични впечатления от футболиста Сергей Алейников от времето, в което играеше за националния отбор на СССР. После е направил име и кариера и в Италия. Така че той също е добър избор за спортен директор", продължи легендата.
Бонев, който на 3 февруари ще навърши 78 години, говори и за управлението на клуба, което вече е на доста по-стабилно ниво.
"От финансова гледна точка няма никакви проблеми. Всичко е платено до стотинка. Клубът е много, много стабилен. Лагерът в Турция е осигурен, контролите са договорени. Мислехме, че след като старият собственик се отказа, ще имаме проблеми, но се намират хора, които обичат Локомотив и помагат.
Чувам се с Христо Крушарски, но по въпросите за финансовото осигуряване на клуба не сме говорили. Дано да предстоят по-добри дни за Локомотив Пловдив. Надявам се на това нещо още през пролетта", пожела Зума.
- Ботев и Локо не се победиха в зрелищно пловдивско дерби
- Капитанът на Локо Пловдив поднови тренировки точно преди дербито с Ботев
- Неделев с призив към феновете преди дербито на Пловдив
- Нов шеф в Локо Пловдив дава яснота за отбора
- Душан Косич: Сладка победа, но не играхме добре
- Генчев: Недопустимо поведение и липса на футболна интелигентност
- Локомотив Пловдив надви Локомотив София с минималното 1:0
- Пуснаха билетите за дербито на Пловдив