Лудогорец би Славия и направи нова крачка към поредната титла


Лудогорец победи Славия с 2:0. Точни бяха Якуб Пьотровски и Руан Круз, а и гредата на два пъти помогна на Светослав Вуцов. С успеха "орлите“ отново дръпнаха със 7 точки пред втория Ботев Пд.
Славия можеше да поведе в 9-ата минута. Тогава Кристиян Балов изпълни корнер, никой в наказателното поле не игра с топката и тя отиваше застрашително към мрежата, когато с шпагат Едвин Куртулуш изби. Последва удар на Рик Джонатан, но право в ръцете на Светослав Вуцов. После пък бразилецът центрира от ъглов удар към Диниш Алмейда, който от много чиста позиция не намери целта. В 31-ата минута Рик подхвана опасна контраатака, като намери Квадво Дуа. Участникът на Евро 2024 се обърна около оста си и отправи много силен изстрел, който обаче срещна гредата.
Осем минути след това Лудогорец поведе. След центриране на Рик от корнер, Ивайло Чочев продължи с глава към Якуб Пьотровски и за поляка не бе проблем отблизо да отбележи първото си попадение за сезона.
В началото на втората част Дерой Дуарте даде чудесен пас към Кайо Видал, който обаче не успя да преодолее Светослав Вуцов. В 53-ата минута домакините направиха отлична атака, като бързи подавания си размениха Чочев, Пьотровски и Кайо Видал, който изведе Дуа, но неговият изстрел не беше точен. Последва ново спасяване на Светльо Вуцов, този път след пробив на Рик. В 65-ата минута гредата отново спаси Славия. След корнер Куртулуш игра с глава, но топката се отби в напречния стълб на Светослав Вуцов. После и Кайо Видал направи сериозен пропуск след ново подаване на Рик.
В 74-ата минута Рик намери добре Чочев, който се освободи елегантно от футболист на "белите“, но Вуцов излезе напреди и изби. Последва нов голям пропуск на домакините, като и този път Ивайло Чочев нямаше късмет. Интригата в срещата приключи в 83-ата минута. Тогава Аслак Фон Витри даде чудесен пас към Кайо Видал, а той без проблеми намери влезелият преди 12 секунди Руан Круз, който нямаше как да сбърка – 2:0.
- Юноши на Лудогорец осигуриха победата на България U17 срещу Албания
- Лудогорец събира европейски шампиони за турнира „VIVACOM CUP“
- Лудогорец преговаря с португалски специалист
- Лудогорец се интересува от треньор на Олимпия
- Лудогорец пусна в продажба билетите за Мача на звездите
- Лудогорец и ЦСКА няма да спазват новото правило за четиримата българи
- Лудогорец организира кастинг за юноши и девойки
- Ивайло Чочев е „Футболист на футболистите“ за изминалия сезон