Футболист на Берое с историческо постижение
Футболистът на Берое Хуан Карлос Пинеда и националният отбор на Доминиканската република стигнаха до историческо постижение.
Тимът, чиято най-голяма звезда е футболистът на Лийдс Жуниор Фирпо, спечели групата си в Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ, с което си спечелиха промоция за Лига А, както и участие на турнира Gold Cup.
В последния си двубой отборът победи с 6:1 Бермуда, като Пинеда влезе на терена в края на мача. Дни преди това те надвиха с 6:1 и Доминика. Така след шест победи от шест мача и голова разлика 27:4 те стигнаха до промоция и класиране на Gold Cup.
За Доминиканската република участието в турнира Gold Cup 2025, който ще проведе в Канада и САЩ, ще бъде дебютно.
- Ню Йорк прегази Кливланд и се класира за финала в НБА
- Локо София стеснява избора за нов треньор
- Жоро Костадинов: Това е един прекрасен завършек на моята кариера
- Веласкес: Оценката ми за сезона е 11 от 10
- Евтимов за скандалната ситуация в Разград: Вие се гаврите с хората
- Янев без категоричен отговор дали ще продължи да води ЦСКА
- Бойко Величков: Хората зад ВАР трябва да си ударят два шамара пред огледалото
- Боби Цонев за второто място на ЦСКА 1948: Заслужихме си го!
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]