Директор в Ботев Пловдив се заяде с треньора на Левски
Спортният директор на Ботев (Пловдив) Артур Платек се изказа доста негативно за треньора на Левски Станислав Генчев в интервю за полско издание.
Платек дойде на "Колежа“ през август миналата година и едно от първите му решения бе да уволни родния специалист и да назначи на негово място Душан Керкез, извел тима до спечелването на купата на България.
"Имахме нужда от треньор, който да разбира по-добре играта. В Пловдив хората са с големи очаквания. Отборът трябва да играе техничен футбол, да създава положения, да атакува с крила. Резултатът не е достатъчен. Трябва да има и стил“, заяви полякът пред сайта Onet.pl, цитиран от "Тема Спорт".
Интервюто с него беше публикувано в неделя, но то е дадено преди новината, че собственикът на Ботев Антон Зингаревич е с 10-годишна забрана да влиза в България.
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си
- Тодор Киселичков напусна Ботев Пловдив
- Ето кой ще води Ботев Пловдив в следващия мач
- Ботев Пд се свързали с Генчев, имат и още една опция за нов треньор
- Илиян Филипов коментира победата над Лудогорец
- Хьогмо: Много сме разочаровани
- Балтанов: Победихме най-добрия отбор на България
- Николай Минков: Ние вярваме