Арда си тръгна с 3 точки от "Надежда"
Тонислав Йорданов вкара два гола след асистенции на Борислав Цонев и Арда Кърджали победи Локомотив София с 2:0 като гост в мач от 14-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така отборът на Александър Тунчев се изкачи на пето място в класирането с 24 точки и равенство с четвъртия Спартак Варна.
Арда започна далеч по-активно от гостите си от София и бързо стигна до първия гол. В деветата минути Борислав Цонев изведе Тонислав Йорданов зад гърба на защитата и нападателят преодоля стража Александър Любенов при ситуаяция един на един. По-рано Станислав Йорданов и Иван Тилев също стреляха във вратата на Локо.
Доминацията на Арда продължи до края на първото полувреме, но гостите от Кърджали не успяха да стигнат до второ попадение. Близо до това бе Чинонсо Офор, чийто удар след центриране в 40-ата минута обаче бе твърде слаб.
Арда отбеляза втория гол в 58-та минута. Гостите атакуваха отляво и Цонев центрира в наказателното поле, а Йорданов се хвърли на плонж, засече топката с крак и я изпрати отново в мрежата на "железничарите". Така Йорданов оформи крайното 2:0 в полза на гостите от Кърджали.
Поражението остави Локомотив София на 14-о място в класирането с 11 точки.
- Шоу в Стара Загора
- Черно море победи Локомотив в Пловдив
- Сираков: Трябва ни 10-годишна програма за развитието на детско-юношеския футбол
- Живко Тодоров удостои с плакет Наско Сираков
- Славия изпусна победата срещу Ботев Враца в края
- Левски направи решителна крачка към титлата след победа над ЦСКА
- Арда 1924 с обрат срещу ЦСКА
- Манчестър Юнайтед следи Калюлю в дербито Милан – Ювентус