Скаут на Левски ще пътува до Франция
Ръководството на Левски усилено работи по зимната селекция. За нея сините ще могат да заделят средства, след като през лятото продадоха за добри суми вратаря Пламен Андреев (Фейенорд), централния защитник Хосе Кордоба (Норич) и нападателя Рикардиньо (Виктория Пилзен). "Тема Спорт“ съобщава, че едно от местата, на което от клуба наблюдават нови попълнения, е Франция. Именно в тази страна ще има мисия главния скаут на сините Красимир Петров. Както е известно, той беше част от щаба на Николай Костов. Но след раздялата с него, не премина в този на Станислав Генчев. А се зае с мисията да отсява играчи, които евентуално да подсилват Левски.
Именно той даде зелена светлина за привличането на левия бек Майкон. Още през пролетта Петров наблюдава на живо изявите на крайния бранител в Бразилия. И дори привличането му бе назначено още преди Генчев да застане на треньорския пост на сините. Останалите летни попълнения на "Герена“ дойдоха с изричната санкция на наставника. Първоначално Майкон се представяше колебливо в подготовката. Но след това подобри физическото си състояние и захапа на левия фланг на сините. В момента е несменяем титуляр, а капитанът на тима Цунами е ползван в центъра на ариергарда или като дефанзивен план.
По време на зимната селекция Левски планира да усили защитата. Наред с това Генчев настоява и за привличането на двама халфове. Сините се оглеждат и за опитен вратар. В момента за последния пост те разполагат с взетия през лятото Матей Маркович, както и с юношата на клуба Иван Андонов. По всичко личи, че бройката на новите ще надвишава трима.
- Гьоко Хаджиевски: Сами виждате разликата
- Евертон Бала: Не може да ме сравняват с Уелтон
- Веласкес: Изиграхме много умно мача
- Левски се реваншира на феновете си с успех във Варна (видео)
- Гашпер Търдин: Треньорът ни налага манталитет на победители
- Играч на Левски стана почетен гражданин на Царево
- Играч на Славия след победата над Левски: Абонаментът е подновен
- Левски ще си върне самочувствието срещу закъсалия Спартак
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]