Янев връща Ивайлов за мача с Локо Пловдив

Старши треньорът на Ботев Враца Христо Янев ще върне халфа Чавдар Ивайлов сред титулярите за днешното домакинство срещу Локомотив Пловдив. В последния мач с Хебър Пз (1:1) полузащитникът влезе като смяна в 61-ата минута на мястото на Антоан Стоянов. Преди това, при загубата от Лудогорец в Разград, Ивайлов стартира сред 11-те, но бе заменен на почивката от Янев, който в първите си два мача при повторното завръщане не включи халфа в групата. Играчът не е сред любимците на наставника още от първия му престой, но сега ще го реабилитира.

За врачани двубоят е изключително важен в битката за оцеляване и с оглед проблемите при съперника победата е в графата задължителни.

Наставникът на врачани има колебания за вратарския пост, като се очаква Федерико Бариос да се завърне под рамката, а резерва да е националът на Бенин – Сатурнин Алагбе. Младият Любомир Василев, който бе титуляр в последните 2 срещи, ще отпадне от групата.