Бивш шеф в Левски: Като на комсомолско събрание избрахме новия Надзорен съвет
Собственикът на "Телематик Интерактив България" Мило Борисов беше избран за член в Надзорния съвет на Левски. Това стана ясно на днешното Общо събрание на клуба "Герена". Новината беше оповестена пред репортерите от Петър Ганев, който е акционер при "сините". Бившият член на Надзорния съвет на клуба сравни провелото се днес събитие с комсомолско събрание.
"Не ми направи много добро впечатление начинът, по който избрахме новия Надзорен съвет. Нямаше изказване към акционерите, малко като на комсомолско събрание избрахме новия Надзорен съвет. Г-н Мило Борисов влиза, това е новата фигура", започна Димитър Ганев.
"Предния път такова мое изказване предизвика сериозна реакция, няма нужда да се вкарва напрежение, но пък е хубаво може би да се чува и критика. Това, което имаме като модел на управление на клуба, се запазва. Договорът за управление е прекратен, хубаво е това. Клубът има взаимоотношения с много компании на г-н Мило Борисов - спонсорски договор, търговски договор, LED системата е такъв пример. Тук има опасност от конфликт на интереси - компании на член на Надзорния съвет са в най-различни търговски взаимоотношения със самия клуб. В крайна сметка Надзорният съвет избира Управителен съвет и потвърждава неговите решения.
Казах вече, че има два пътя - или клуб и привърженици да намерят механизъм за управление, или клуб с много сериозно влияние на спонсора. Очевидно отиваме в тази посока. Хубаво е, че нещата отиват на осветляване. В рамките на дискусията се дадоха отговори на някои въпроси. Информацията за платената главница е ясна. Голямата причина да се платят тези задължения са трансферите. "Мачът" с главницата към НАП е изигран. Видимо е, че спонсорът има огромно влияние в управлението на клуба. Сега става още по-голямо. Видимо е", каза Петър Ганев и разкри, че е гласувал против влизането на Мило Борисов в управлението на "сините".
- Университатя Крайова с важно предупреждение към феновете на Левски преди реванша
- Сержиньо: В Левски ме накараха да се чувствам специален
- Хулио Веласкес: Вярвам напълно в отбора, отиваме в Крайова за победа
- Левски подписа професионален договор с талантливия Андрей Нешев
- Левски направи шампионски обрат срещу Локо София и продължи победния си ход
- Лауренциу Попеску: Нищо не е решено, вярвам, че ще обърнем Левски у дома
- Хулио Веласкес: Победихме много силен съперник, но ни очаква тежък реванш
- Кристиан Димитров: Можеше да вкараме още голове, но ни чака много тежък реванш