Лудогорец се подсили с крило
Лудогорец и Вашку да Гама постигнаха окончателно споразумение за трансфера на младока Ерик Маркус. Двата клуба си стиснаха ръцете, а 20-годишното крило вече пътува към България, за да финализира своя трансфер.
Маркус ще играе под наем в Лудогорец.
Докато отборът на Вашку победи Витория в неделя вечерта в Салвадор, в мач, валиден за 25-ия кръг на бразилската Серия А, Ерик Маркус се качи на самолет в Рио де Жанейро, за да се отправи към България. Той ще премине медицински прегледи преди да подпише окончателно.
В договора за заем е предвидена опция за покупка с фиксирана стойност от страна на Лудогорец. 20-годишният нападател има договор с Васко до декември 2027 година.
Стартирал като професионалист миналия сезон, Ерик Маркус изигра 32 мача за Васко и отбеляза два гола. През 2024 г. той излезе на терена в девет мача – последният беше при равенството с Крисиума преди две седмици, когато се появи в игра през второто полувреме.
- Клуб от Ла Лига с конкретен интерес към Петар Станич, Лудогорец му постави цена
- Хьогмо: Важното беше да не загубим, доминирахме срещу Левски
- Веласкес: Гордея се с тези футболисти, направихме голям мач срещу Лудогорец
- Лудогорец измъкна точка срещу Левски след късен гол на Дуарте
- Лудогорец: Фенове на Левски няма да се допускат в домакински сектори
- Лудогорец обяви мерки за сигурност за мача с Левски
- Тежката контузия на Филип Кръстев отказала Лудогорец от трансфер
- Лудогорец отново ще развали настроението в Левски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]