Черно море прегази Крумовград

Черно море записа домакински успех с 3:0 срещу Крумовград в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. "Моряците“ изиграха силен двубой и заслужено спечелиха трите точки. Точни за варненци бяха Васил Панайотов (37), Мазир Сула (62) и Цветомир Панов (74).

Черно море започна силно двубоя и до 9-ата минута създаде две чисти положения пред вратата на гостите. И двете бяха пред неуморимия Васил Панайотов, като първо в 3-ата минута Янко Георгиев успя да спаси удар на халфа на "моряците“, а в 9-ата минута от около точката на дузпата прати топката над вратата.

В 22-рата минута Крумовград отговори с далечен удар на Серкан Юсеин, който срещна гредата. В 26-ата минута след изпълнение на корнер, топката стигна до Мазир Сула, който обаче стреля много неточно. В 32-рата минута Серкан Юсеин отново се озова на стрелкова позиция, но прати топката високо над вратата на Пламен Илиев.

Само пет минути по-късно "моряците“ поведоха в резултата. Гол за Черно море. Дуду получи топката отдясно, пусна майсторски пас към Васил Панайотов, той падайки успя да засече и с премерен удар по земя направи резултата 1:0.

В 49-ата минута Васил панайотов центрира от корнер и сложи топката на главата на Даниел Димов, който обаче стряла над вратата. В 62-рата минута Черно море отбеляза втори гол. Дани Мартин показа техника по левия фланг, навлезе към наказателното поле, пусна към Мазир Сула, който между трима съперници засече топката с левия крак за 2:0.

В 73-ата минута влезлият на смяна Цветомир Панов напредна отляво и със страхотен диагонален удар от ъгъла на наказателното поле, прати топката в левия страничен стълб на вратата на Янко Георгиев, а след това влезе в мрежата за 3:0.

Съставът на Черно море: Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Дани Мартин (70-Цветомир Панов), Васил Панайотов, Даниел Димов, Дуду, Асен Дончев (71-Едгар Пашеко), Мазир Сула, Исмаил Иса (71-Клаудио Кешеру).