Фабио Лима трябва да започне тренировки тази седмица

Крилото на Левски – Фабио Лима – се очаква да стартира пълноценни тренировки тази седмица. Бразилецът получи контузия на една от тренировките преди домакинството на Ботев Враца (4:0) и отпадна от сметките на Станислав Генчев още и за двубоите с Локомотив Пловдив (2:0) и Крумовград (3:0). 27-годишният футболист започна бегови упражнения през миналата седмица, като от началото на тази се очаква да увеличи натоварванията.

Фабио Лима загуби битката със сънародника си Евертон Бала за място в титулярния състав. Вторият е предпочитан от Станислав Генчев за партньор на Алекс Колев на върха на атаката, а съвсем скоро се очаква и Мустафа Сангаре да бъде готов да стартира от първата минута. Това означава, че крилото сериозно трябва да се постарае, за да спечели доверието на треньора или ще бъде опция за заключителните минути, както бе при успеха в първия кръг срещу Локо Сф (6:1), когато влезе в края на мача.