Пет нови правила за съдийството в родния елит
БФС обяви нови пет правила, които се въвеждат в българското първенство през новия сезон 2024/25. Това съобщи главният инструктор на съдиите в България Радан Мирянов.
НОВОСТИТЕ В ПРАВИЛАТА
1. Нарушения (навлизане в наказателното поле преди удара) на играчи при изпълнение на дузпа ще се наказват само ако повлияват на последвалата ситуация. Пример: Ако при изпълнението на дузпа вратарят избие или топката се удари в гредата и се върна обратно в наказателното поле, съотборник на изпълнителя е навлязъл по-рано в пеналта и отбележи гол, попадението не се зачита. Тогава се свири непряк свободен удар.
2. При дузпа част от топката трябва да е на (или над) центъра на точката за изпълнение на наказателен удар.
3. При отсъждане на дузпа за наказуема, но непреднамерена игра с ръка, ще има редукция на картона с едно ниво – от червен на жълт. При дузпа за преднамерена игра с ръка – подобна редукция няма.
4. Играчите са отговорни за размера на задължителните по правилник предпазни кори.
5. Капитанът трябва да носи одобрена от федерацията капитанска лента и има специални отговорности.
- Организация и мерки за сигурност преди Лудогорец – ПАОК
- ЦСКА 1948 преборва Левски за крило?
- Текпетей: Благодарен съм на Лудогорец
- Локо Пловдив пусна билетите за последния си мач за тази година
- Левски няма да има проблеми срещу Витоша Бистрица
- Веласкес: Не мисля за трансфери, а за мача с Витоша Бистрица
- Цветомир Найденов: Странни работи стават с корумпетата…
- За първи път Лудогорец няма да зимува на върха