Самуел Акере претърпя успешна операция на менискус


Самуел Акере беше успешно опериран след увреждане на менискус. Крилото на Ботев Пловдив ще се възстановява около 3 седмици.
Спешната хирургическа интервенция беше направена в столична клиника, като премина по план. Очаква се футболистът да бъде на разположение за Душан Керкез и треньорския щаб за старта на лятната подготовка.
Акере се контузи в мача срещу Арда в началото на май при загубата с 1:2 в Кърджали. Нигериецът стартира двубоя на "Арена Арда“, но беше принудително заменен още през първата част.
През сезона Акере е сред футболистите на Ботев, участвали в най-много срещи. 20-годишният футболист записа 35 мача във всички турнири, в които вкара 6 пъти и се отчете с още 4 асистенции. Акере беше и с важен принос за спечелената Купа на България, след като в първите 3 двубоя от турнира през този сезон той реализира 2 гола и добави 2 голови подавания.
- Утре ще вземат важно решение за бъдещето на Ботев Пловдив
- Сръбски гранд взима Янис Карабельов?
- Гецата: Нещата в Ботев Пловдив не са добре
- Ръководството на Ботев Пловдив излезе с официално изявление
- Ръководството на Ботев Пловдив свиква Общо събрание
- Ботев Пловдив с информация за акциите
- Ивелин Попов: Ще остана още една година
- Балтанов: Следващите две седмици ще са тежки