Пирин едва спаси точката срещу Етър
Пирин Благоевград и Етър Велико Търново завършиха 2:2 в мач от 33-ия кръг на родния шампионат.
Пирин поведе още в началото, но гостите направиха обрат през втората част, а благоевградчани стигнаха до скъпоценна точка с попадение на френския защитник Арно Лузаядио в добавеното време.
Етър вече изпадна от елита и не играеше за нищо, но доминираше на терена в Благоевград и само отличните намеси на вратаря на домакините Максим Ковальов спасиха Пирин при чисти голови ситуации за Етър.
Равенството остави благоевградчани на 13-о място в класирането с 31 точки, една повече от 14-ия Хебър, който по-късно днес приема Берое.
Пирин Благоевград поведе още в 4-а минута. Иван Тасев проби от дясно и след негово центриране Принс Мбаке от Етър си отбеляза автогол.
Етър бе близо до изравнително попадение в 12-а минута, но удар на Йоаким Карсела срещна гредата. Карсела отново бе на стрелкова позиция в 37-а минута, но след негов удар Максим Ковальов спаси.
През втората част гостите от Велико Търново бяха по-активни и успяха да направят обрат. В 52-а минута Ковальов направи фантастично спасяване, след като най-напред отклони удар на Карсела в напречната греда, а при добавката отрази и удар с глава на Иван Василев.
В 62-а минута натискът на Етър даде резултат и Иван Васиев изравни след центриране на Тибуе. Три минути по-късно отново Тибуе проби от ляво и намери Карсела, който с хубав удар от въздуха направи 2:1 за Етър.
В добавеното време десният защитник Арно Лузаядио донесе точката на Пирин с прецизен удар в далечния ъгъл.
- ЦСКА 1948 се извини на медиите за гафа след мача със Спартак Търнава
- Христо Крушарски: Японски бизнесмен идва за Локомотив, а целта отново е шампионската титла
- Сектор Б към УЕФА: Долу ръцете от ултрасите!
- Искат детектор на лъжата в Черно море
- ЦСКА към феновете: Европа е нашата сцена
- Новият шеф на съдиите у нас отпътува от България, щял да се връща периодично
- Петър Станич все по-близо до подпис с Олимпиакос
- Левски води преговори за привличането и на централен нападател