МВР плаши с водно оръдие, ако има протестиращи фенове на утрешния Конгрес
Допълнителни мерки за сигурност, водно оръдие и отцепен периметър - такава е организацията на СДВР за утрешния конгрес на Българския футболен съюз, който ще се проведе в столичния хотел “Маринела". От полицията обявиха, че имат информация за присъствие на футболни фенове от София и страната, които ще подлежат на обстойна проверка.
От СДВР потвърдиха и наличието на два сигнала, подадени за купуване на гласове. Към момента нарушения по тях не са открити, но работата по случаите продължава.
Ето какво обявиха от пресслужбата на СДВР:
На 15 март в хотел "Маринела“ предстои да се проведе Конгрес на БФС. Привърженици на футбола се призовават по същото време да се съберат в района на хотела, за да изразя подкрепа към кандидатите за президент на Българския футболен съюз. Във връзка с мероприятията Столична дирекция на вътрешните работи ще предприеме всички необходими мерки за охрана на обществения ред и безопасност на движението в града. Уведомяваме желаещите да присъстват и ги призоваваме за търпение, за това, че при придвижването си към мястото на събитията ще бъдат проверявани на три етапа. Към извършителите на противообществени прояви, органите на МВР ще бъдат безкомпромисни и спрямо тях ще се предприемат най-строги мерки, съгласно действащото законодателство.
- Англия надви Хърватия в голов спектакъл на старта на Мондиал 2026
- Найденов за съперника на ЦСКА: Лесен съперник за четата от Ловеч
- Ясен е съперникът на ЦСКА във 2-я квалификационен кръг на ЛЕ
- ЦСКА 1948 срещу Спартак Търнава в ЛК
- Гана и Панама откриват участието си на Мондиал 2026 с директен сблъсък в Торонто
- Меси: Рекордът е чест, но за мен това са просто числа
- Медиите в Босна: По-лошо от Левски не можеше да бъде
- Светльо Вуцов се закани на Борац