Левски и Марин Петков сядат на масата за преговори
Ръководството на Левски ще започне преговори за нов договор на Марин Петков. За последно от "Герена" преподписаха с нападателя през ноември 2021 година, пише "Тема Спорт".
Тогава двете страни се споразумяха за контракт до лятото на 2024-та. В него обаче има опция за удължаването му. В това време Петков прогресира и срещу Арда изигра стотния си шампионатен мач за Левски. Той е и най-младият играч в историята на клуба, който достига тази кота - едва на 20 години. В тях е отбелязал 14 гола. Общо за тима от "Георги Аспарухов" Марин има 119 срещи с 18 попадения.
Петков дебютира за Левски на 10 ноември 2019-а, при гостуването на Ботев Пловдив, загубено с 0:1. Дебютното му попадение също дойде при поражение на сините - 1:2 от Славия в "Овча купел" на 17 март 2021-ва. През есента Петков бе резерва на фланговите нападатели Уелтън и Роналдо.
Двамата обаче бяха продадени през зимата, съответно на японския Гамба Осака и руския Ростов. Това отвори място в титулярната единадесеторка за младока. Николай Костов му даде шанс и той го грабна. През пролетта Марин започваше вляво на нападението в първите два мача, като неизменно реализираше. Интересното е, че той откри резултата и при гостуването на Пирин Бл (2:1), и в домакинството на Арда. И в двата случая бе точен още преди да изтекат 10 минути.
В миналото към Петков е имало интерес от чуждестранни клубове, а ако продължава така, през лятото ще е още по-голям. От доста време той бе в полезрението на Бордо. През лятото дори се твърдеше, че е много вероятно той да премине в редиците на френския клуб, но това не се случи.
- Алекс Сентейес пристигна на „Герена“ и официално се присъедини към Левски
- Сержиньо и Мехди Мубарик отправиха първите си послания към феновете на Левски
- Левски планира да създаде трети отбор от сезон 2027/28
- ЦСКА открадна талант на Левски
- Веласкес: Борац явно са си заслужили да се изправят срещу нас
- Играч на Левски ще бъде опериран преди старта на сезона
- Левски ще прави и трети отбор
- Левски разгроми Радник с 5:0 и впечатли преди старта на сезона