Сираков продава Роналдо на руския Ростов
Крилото на Левски - Роналдо продължава да бъде следен от руския Ростов. Десетият в Премиер лигата тим не се отказва от привличането на бразилеца и е готов да отправи нова оферта в началото на следващата година, пише "Тема Спорт".
На "Герена" вече пристигна предложение за 23-годишния футболист от руския тим. Ростов сложи на масата 1,5 милиона евро за правата на Роналдо, но "сините" поискаха да получат поне още 500 000 евро, за да се съгласят на продажба. Първоначално това отказа руския клуб, но стана ясно, че интерес още има и очакванията са за подобрена оферта от страна на Ростов. Основната причина е, че отборът се раздели с един от офанзивните си футболисти в лицето на Алексей Йонов. Лошото момче на местния футбол реши да стане свободен агент и да търси ново предизвикателство за кариерата си.
През този сезон Роналдо е един от най-добре представящите се играчи на Левски. Той има 6 гола в 25 мача във всички турнири, като реализира няколко решителни попадения в евротурнирите и Първа лига. Бразилецът дойде на "Герена" през лятото на 2022 година. Той е част от конвертируемата група футболисти, които Станимир Стоилов привлече в отбора, и от продажбата му могат да се спечелят няколко пъти повече от платените пари на Баия за него.
Договорът на Роналдо с Левски е до лятото на 2025 година. Наскоро той се сдоби и с българско гражданство.
- Брилянтен гол на Маркус реши дербито: Лудогорец удари Левски и стопи изоставането
- Светослав Дяков: Титлата няма да се реши дори при победа на Левски
- Левски пусна билетите за мача с Локомотив Пловдив
- Пробвайте знак Х за Лудогорец - Левски
- Левски ще се пробва с играч на Славия, но през следващия трансферен прозорец
- БФС обяви програмата за 26-ия и 27-ия кръг в efbet Лига
- Лудогорец пусна билетите за дербито с Левски
- Левски надви Локомотив (София) в голов спектакъл и се доближи до титлата