Пантерата блести за Черно море, Черноморец също с победа в контрола

Черно море победи Локомотив Пловдив с 3:2 в контролна среща, играна в Банско. Новото попълнение на варненци Ермес Паломино-Пантерата (на снимката) вкара два бързи гола в самия край на първото полувреме. Веднага след почивката Де Карвальо намали резултата, но в 51-ата минута капитанът на "моряците" Георги Илиев направи резултата 3:1. В последната минута на срещата Де Карвальо вкара втори гол в срещата за крайното 3:2.

В друга контролна среща днес, Черноморец Бургас победи Берое като гост с 3:1. Всичките голове паднаха след почивката, като старозагорци откриха резултата в 50-ата минута с попадение на Евгени Йорданов. Майкъл Тевия в 62-ата минута изравни, а Рикардо Андре вкара за 1:2 в 66-ата минута. Крайното 1:3 оформи бразилецът Азис в 87-ата минута.