Арда продължава напред в турнира за Купата на страната

F.

Арда очаквано нямаше много затруднения и се наложи над втородивизионния Литекс  с 4:1 в мач от 1/8-финалите в турнира за националната Купа. В герой за своя тим се превърна Тонислав Йорданов, който отбеляза хеттрик във вратата на един от бившите си отбори.

След около 20 минути игра Христо Митев разстреля Алекс Божев с мощен шут от 25 метра, давайки аванс на домакините. Малко по-късно Тонислав Йорданов удвои, завършвайки многоходова атака.

В средата на втората част Виктор Василев намали за гостите. Нападателят реализира от десетина метра. Скоро обаче Йорданов отново вкара за Арда, след като получи пас от Иван Коконов. В 71-ата минута Тонислав оформи своя хеттрик, а с него и крайния резултат в мача.

Така Арда стана третият тим, който си гарантира място на 1/4-финал в напредварата, като по-рано това сториха Пирин и Спартак Варна. Двубоите от тази фаза са предвидени за края на февруари.