Официално: Ботев Пловдив обяви новия старши треньор
Душан Керкез е новият старши треньор на Ботев Пловдив. Специалистът пристига на стадион “Христо Ботев", като за последно той бе начело на сръбския Чукарички.
Душан Керкез е роден на 1 май 1976 година в Белград. Футболната му кариера като полузащитник минава през отборите на Вождовац, Раднички, Леотар, Риека, Жрински Мостар, АЕЛ Лимасол и Арис Лимасол, записвайки над 320 двубоя. Той има и 4 мача за националния отбор на Босна и Херцеговина.
Треньорската кариера на Душан Керкез започва в АЕЛ Лимасол през 2014г. През 2015г Керкез застава начело на академията на Анортозис. След кратък период, той се завръща в АЕЛ като спортно-технически директор. През 2016г бива назначен за старши треньор на АЕЛ Лимасол до 21 години, а през 2018г застава начело на първия отбор на “жълто-сините".
С кипърския отбор той печели Купата на Кипър през 2018-19 и успява да класира отбора в европейските клубни турнири (квалификации за Лига Европа).
През юли 2022г. Керкез застава начело на сръбския Чукарички. Начело на сръбския отбор той записва 49 двубоя, от които печели 31, завършва наравно 7 пъти и допуска 11 поражения.
В щаба на Душан Керкез влизат Александър Петрович (помощник-треньор) и Игор Делибашич (кондиционен треньор).
Керкез ще бъде официално представен пред медиите и феновете на 5-ти септември от 14:00ч. в залата за пресконференции на стадион “Христо Ботев" под Трибуна Изток.
ПФК Ботев (Пловдив) приветства Душан Керкез с добре дошъл и му пожелава много успехи начело на “канарчетата" на стадион “Христо Ботев".
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си
- Тодор Киселичков напусна Ботев Пловдив
- Ето кой ще води Ботев Пловдив в следващия мач
- Ботев Пд се свързали с Генчев, имат и още една опция за нов треньор
- Илиян Филипов коментира победата над Лудогорец
- Хьогмо: Много сме разочаровани
- Балтанов: Победихме най-добрия отбор на България
- Николай Минков: Ние вярваме