Лудогорец си върна доброто настроение с бой над Берое

F.

Лудогорец се наложи с категоричното 5:0 над гостуващия Берое в среща от кръга на родния шампионат. Така шампионите си повдигнаха самочувствието след тежката загуба от Аякс преди броени дни в турнира Лига Европа.

Разградчани натиснаха своя съперник още от първата минута и головете не закъсняха. Франко Русо с глава и Бърнадр Текпетей отбелязаха двата гола, с които Лудогорец водеха след едно полувреме игра.

През втората част Лудогорец също създаде повече положения и в 66-ата минута Якуб Пьотровски отбеляза третия гол в мача. Клод Гонзалвеш открадна топката от Тиаго Сейхас, пусна към Пьотровски и той реализира. В 76-ата минута "орлите" вкараха и четвърти гол. Текпетей центрира, Кайо Видал обработи бързо топката и с красив удар я прати в далечния на вратаря ъгъл за 4:0.

В 84-ата минута Спас Делев се записа сред голмайсторите. Бърнард Текпетей бе съборен на дъгата на наказателното поле, реферът отсъди пряк свободен удар и Спас Делев го изпълни перфектно за 5:0.