УЕФА глоби Левски с още 38 750 евро
Дисциплинарната комисия на Европейската футболна асоциация оповести нова тежка глоба за Левски. Тя е в следствие на мача-реванш с ФК Шкупи в София, завършил с победа на "сините“ с 1:0. Общият размер на наказанието за клуба е 38 750 евро.
Те са разпределени както следва:
- 15 000 евро за провокативни и агресивни съобщения
- 2 000 евро за пиротехника и бомби
- 9 750 евро за хвърляне на предмети към терена
- 12 000 евро за наличието на хора по пътеходите на стадиона.
Припомняме, че след първия двубой със същия съперник в Северна Македония клубът бе глобен в размер на 40 000 евро. Тогава глобата беше наложена заради скандирания на расистка и етническа основа, както и заради ексцесиите, които се случиха в сектора за привърженици на Левски . С това общото наказание за клуба от участието в Европа до момента наближава 80 000 евро.
Ето с каква молба излязоха от Левски към феновете си:
Използваме повода да призовем още веднъж всички "сини“ привърженици да подкрепят безрезервно клуба, но без никакви прояви на расизъм, ксенофобия, политически лозунги или забранени символи и пиротехника. Клубът е с условно наказание за частично затваряне на стадиона, което би ни лишило както от вас, верните ни фенове, така и от така необходимите за клуба финансови постъпления. Бъдете разумни и подкрепяйте "Левски“ само с позволени средства. Нека сътворим поредния празник, до който достигнахме с неимоверни общи усилия – отбор и фенове.
Само "Левски“!
- Готви се бартерна сделка между Славия и Левски
- Лъчо Танев похвали треньорите на ЦСКА и Левски
- В Испания: Веласкес впечатли Европа!
- Основният приоритет за Левски е трансфер на нападател
- Играч на Левски стана баща
- От Левски разпитвали за ас на Спартак Варна
- Трима от Левски вече си търсят нови отбори
- Асен Митков с емоционално обръщение