Феновете на Локо Пловдив поискаха среща с кмета на града
Привържениците на Локомотив Пловдив поканиха кмета на града Здравко Димитров на среща във връзка със завършването на стадионa в парк "Лаута“.
Феновете на "черно-белите" разпространиха официална покана, в която заявяват притесненията си относно сумата от 42 милиона лева, определена за строителството на Централната трибуна на съоръжението, като тази цена надвишава почти трикратно общата стойност на останалите три трибуни.
"Уважаеми господа,
Отправяме покана за среща, продиктувана от угрозата завършването на ст. "Локомотив“ да бъде опорочено по подобие на други два спортни обекта в Пловдив.
За съжаление притесненията ни се оказаха основателни – сумата от 42 милиона лева е определена по неясни критерии, а размерът ѝ е непропорционално по-висок за позициите, които ще се изпълняват. Тази сума превишава почти трикратно общата стойност на останалите три трибуни!
Настояваме да бъде направена проверка и съпоставка на стойностите, за да се установи как е получена тази сума, особено ако се вземе предвид фактa, че беше предоставен срок от едва 3 (три) дни за изчисление на прогнозните стойности, при наличието на толкова много позиции.
Непонятно е и откъде би била осигурена допълнителната сума до 42 милиона лева, в резултат на което Локомотив да няма нормален стадион, а причината за това да бъде приписана другиму.
Независимо от изричната предварителна договорка, ние не получихме условията на поръчката. Това обстоятелство неминуемо хвърля сянка на съмнение, което се подсилва от силно завишената стойност по-малко от 3 месеца преди местните избори.
Заявяваме, че при липса на реакция от гореспоменатите, запазваме правото си ние да ги потърсим!", гласи поканата към кмета Здравко Димитров, адресирана още до Пламен Райчев и Тодор Тодоров.
- Инвеститори от Абу Даби отказали да поемат Локо Пловдив заради феновете
- Локо Пловдив взе под наем играч от ЦСКА
- Локо Пловдив не успя да пречупи „соколите“ от Варна
- Левски близо до подпис с още един играч на Локо Пловдив
- Локо Пловдив отказал 800 000 паунда от Челси за Митко Илиев
- Ивайло Петков: Късмет е силно казано, но гоним класиране за Европа
- Душан Косич: Нямаше значение кой ще ни се падне
- Ясни са полуфиналните двойки от Купата на България