Борислав Михайлов с важна роля в структурата на УЕФА
Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов бе избран за председател на Футболната комисия на УЕФА.
Това е признание за ръководителя на родния футбол, който ще оглавява един от най-важните комитети в структурата на УЕФА в следващите четири години, като негови заместници ще бъдат легендите на световния футбол Збигнев Бониек, Луиш Фиго, Деметрио Албертини и Деян Савичевич. Сред членовете на комисията личат имената на Олег Протасов, Владимир Шмицер, Теодорос Загоракис, Михай Стойкица и други.
По време на предишния мандат Борислав Михайлов бе заместник-председател на грузинския си колега Леван Кобиашвили.
"Това е огромно признание за мен, а също и огромна отговорност. Благодаря на ръководителите на УЕФА за доверието - все пак става дума за една от ключовите позиции в европейския футбол. Едва ли има по-красноречива оценка за моята работа и работата на БФС от това Футболната комисия на Европа да бъде поверена на българин", заяви президентът на БФС.
През 2011-а Борислав Михайлов стана първият българин, избран в управлението на УЕФА, като в продължение на осем години бе част от Изпълнителния комитет на централата, а междувременно бе и председател на Комисията за развитие и техническо подпомагане и на Комисията по футзал. От януари 2017-а пък е част от Комисията за развитието на футбола на ФИФА, отговаряща за стратегическото развитие и правилата на играта.
- Левски сломи Арда и увеличи аванса си на върха
- Хьогмо: Липсваше ни качество срещу добре организирания Черно море
- Илиан Илиев: Показахме характер, но можем повече в атака
- Стойчо Стоев: Напрежението е в Левски, титлата още е в техни ръце
- Дончо Донев: Левски ще стане шампион
- Фенове на Локо София поискаха оставката на Генчев
- Лудогорец и Черно море не се победиха в Разград
- Босът на ЦСКА 1948 с пореден залп срещу съдиите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]