Светкавица обърна Етър и влиза в А група

Светкавица победи с 3:1 Етър Велико Търново в бараж за влизане в "А" група. По този начин тимът от Търговище ще играе през новия сезон в групата на майсторите. Двубоят започна добре за "виолетовите", които поведоха още в 5-ата минута на срещата. Автор на попадението стана Тихомир Кънев.

До края на срещата "болярите" се отпуснаха и спряха да създават положения, а от това се възползваха техните съперници, които стигнаха до равенство в 24-ата минута с гол на Даниел Генов. След почивката Светкавица направи обрат в срещата след като Румен Стоянов в 48-ата минута вкара за 2:1. Крайния резултат оформи Шоколаров в последната минута на мача.

На 26 юни във Враца Видима-Раковски и Спортист Своге ще определят последния 16-ти участник в родната "А" група през следващия сезон.