Лудогорец привлече германски защитник (видео)
Лудогорец осъществи първия си летен трансфер. 12-кратните шампиони привлякоха германския ляв бек Марсел Хайстер. В понеделник вечерта Лудогорец и МОЛ Фехервар, където запоследно игра Хайстер, финализираха сделката. Бранителят пристига като свободен агент и за него няма да бъде платена трансферна сума. Междувременно германецът премина успешно медицинските изследвания и фитнес тестовете, като във вторник сутринта се присъидини към тима на лагера в Банско. Хайстер вече направи първа тренировка с "орлите", след което официално бе представен от наставника Ивайло Петев.
Хайстер има богата кариера. Освен за Фехервар той е играл и за унгарския гранд Ференцварош, както и за израелския Бейтар (Йерусалим), хърватските Истра и Задар и германския Хофенхайм. Интересен факт е, че с екипа на Ференцварош Марсел се изправи срещу Лудогорец през 2019 година, когато двата тима се срещнаха четири пъти - два в предварителния кръг на Шампионската лига и два в група H на Лига Европа. Година по-късно Ференцварош влезе в групите на Шампионската лига, а Хайстер игра много силно срещу грандовете Барселона и Ювентус.
"Знам много за Лудогорец. Обстановката е невероятна. Момчетата ме приеха топло. Лудогорец е страхотен отбор, който направи име в Европа. Надявам се да оправдая доверието на треньора и ръководството и да съм част от успехите, които очакват тима", коментира Марсел Хайстер.
ВИЗИТКА
Това е Марсел Хайстер
Роден на 29 юли 1992 г. в Албщад-Ебинген, Германия
Пост: ляв бек
Юноша на Гамертинген, Ройтлинген, Хофенхайм
СЕЗОН ПО СЕЗОН
2011-12 Хофенхайм II 26/0
2012-14 Задар 31/2
2014-16 Истра 64/3
2016-18 Бейтар Йерусалим 44/3
2018-21 Ференцварош 70/2
2021-23 Фехервар 52/1
УСПЕХИ
Шампион на Унгария: 3 пъти (2019, 2020, 2021)
- Ботафого дължи 2 млн. долара на Лудогорец и е под риск от тежки санкции
- Лудогорец осигури добри пари за родните клубове
- Хьогмо и помощниците му напускат Лудогорец
- АЗ Алкмаар с оферта до 9 млн. евро за Петар Станич, Лудогорец иска поне 10 млн.
- Лудогорец тръгва като поставен във всеки кръг от Лигата на конференциите 2026/27
- Лудогорец преговаря за талант на Войводина – Петър Сукачев може да пристигне в Разград
- Цветомир Найденов поздрави Душан Косич след драмата в баража за Европа
- Лудогорец научи потенциалните си съперници в Лигата на конференциите