Ботев Пловдив удари Пирин в София
Ботев Пловдив се наложи с 3:1 над Пирин Благоевград в контролна среща, провела се на Национална футболна база "Бояна“.
Тимът на Бруно Балтазар доминираше в срещата, като летящ старт за "канарчетата" даде Антоан Бароан, който успя да отбележи от 11-метров наказателен удар.
Пирин се върна бързо в мача. Данило Кондраков отбеляза за "орлите" след атака която премина през средата на терена.
В 16-тата минута след неразбирателство в наказателното поле на Пирин, Самуел Акере се възползва и вкара в мрежата на Янко Георгиев за 2:1 за "жъло-черните", които играеха днес с резервните си сини екипи.
През втората част Бруно Балтазар направи куп промени в състава си - Красиан Колев, Мартин Секулич, Георги Аргилашки и юношите на клуба Константин Павлов и Димитър Папазов се появиха в игра.
В края на двубоя Ботев тотално приключи интригата в приятелската среща. Хубав рейд на Амаду Думбуя по крилото завърши с трето попадение за "канарчетатa".
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си