Рикардиньо може да не играе срещу Арда
Централният нападател на Левски Рикардиньо е под въпрос за гостуването на Арда в мач от 25-я кръг на efbet Лига. Бразилецът получи контузия по време на домакинската победа с 2:0 над Ботев (Враца). В една ситуация през второто полувреме 21-годишният играч беше изритан от съперник в коляното. Наложи се на Рикардиньо да му бъде оказана лекарска помощ. В първия момент той продължи двубоя, но малко по-късно бе заменен принудително. Нападателят явно е имал проблем със ставата, защото още от началото на мача играеше със специална лепенка на нея.
“Сините" гостуват на Арда в неделя, 19 март, от 14:30 часа. Двубоят е много важен и за двата отбора. Тимът на Станимир Стоилов затваря топ 6, докато кърджалийци се стремят към такава позиция и са амбицирани да зарадват публиката си след загубата от Славия през уикенда.
Рикардиньо бе привлечен в Левски през зимата от бразилския Гремио. Младокът направи добра подготовка. В контролите той вкара 5 гола, като толкова имаше и Марин Петков. Двамата бяха водещи реализатори. Рикардиньо обаче заслужи титулярно място, докато родният национал не успява да се пребори за такова.
Бразилецът откри головата си сметка при гостуването на Хебър. На стадион “Георги Бенковски" той отбеляза и двете попадения за успеха с 2:0, като се разписа по веднъж във всяко полувреме.
За следващия кръг треньорът на столичани ще може да разчита на Илиян Стефанов. Офанзивният играч не попадна в групата за сблъсъка с Ботев (Враца) заради здравословни проблеми. Той обаче ще бъде възстановен. От началото на пролетния дял Стефанов е с колебливи изяви. За двубоя в Кърджали Левски няма да има наказани играчи.
- Отбор от Серия А следи изявите на Майкон
- Бивш играч на ЦСКА ще бъде представен скоро като ново попълнение на Левски
- Веласкес: Доволен съм от ротациите в атака
- Левски с победа в последната си контрола в Турция
- Веласкес: Щастлив съм в Левски
- Левски представя нов екип срещу Лудогорец за Суперкупата
- Веласкес поиска от Левски да форсира селекцията
- Пламен Николов: Левски заслужава да е шампион
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]