Локо София си тръгна с три точки от Варна

F.

Спартак Варна загуби с 1:2 от Локомотив София в двубой от 23-ия кръг на родния шампионат.

Антонио Вутов откри за гостите в 4-тата минута след като преодоля защитата на “соколите" и даде аванс на Локомотив София – 0:1.  Иван Йорданов спечели дузпа за Спартак в 8-ата минута, след като Юлиан Ненов игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Румен Руменов, който бе безпогрешен и вкара за 1:1.

Последваха атаки и към двете врати. В 15-ата минута се след двойно подаване между Ромееш Ивей и Жоао Марио, топката прелетя над вратата на Локомотив София. Отново Марио имаше възможност за удвояване на резултата след 20-тата минута на двубоя, когато бе изведен от Димов напред, но изстрелът му поадна в ръцете на Гайе. Още една хубава комбинация имаха “соколите" в 27-ата минута, когато Евандро комбинира с Микелс, но отново топката мина над вратата на гостите. В 33-та минута Жоа0 Марио стреля от малък ъгъл, но отново Гайе бе на своето място и спаси.

Малко преди края на първата част домакините имаха още една възможност за директен обстрел. Микелс игра  глава, но топката отнонво предина над вратата на Локомотив.

Втората част започна със същата динамика, но и с още един гол на сметката на гостите. Голът падна след ъглов удар в 49-та минута. Евандро изчисти топката, но тя достигна до Юлиан Ненов, който си я спря, насочи право към вратата на Спартак и отбеляза за 1:2.

Микелс имаше възможност да изравни няколко минути по-късно, но ударът му рикошира в защитник на Локомотив София. В 70-ата минута Божидар Васев опита удар със задна ножица в наказателното поле, но в Бубакар Гайе. Междувременно в 63-ата минута помощник-треньорът на гостите Живко Миланов бе изгонен с директен червен картон за реплики срещу съдията Станислав Тодоров.

В 82-ата минута Роберто Хименес опита да стреля към вратата след центриране, но право в ръцете на Гайе. Натискът на “соколите" продължи, но защитата на Локомотив бе на своето място и се намеси удачно в доста от ситуациите в наказателното поле на червено-черните.

Стартови състави:

Спартак Вн: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромееш Ивей, 25. Пламен Димов (К), 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 17. Александър Беолусов (78′ – 11. Виктор Митев), 10. Румен Руменов (78′ – 8. Ивайло Климентов), 82. Иван Йорданов (72′ – 27. Денис Баланюк), 7. Лерой Микелс, 12. Евандро Коста (53′ – 30. Божидар Васев), 23. Жоао Марио (46′ – 47. Родни Антуи)

Резерви: 21. Иван Дичевски, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Олдър, 30. Божидар Васев, 8. Ивайло Климентов, 6. Луан Да Силва, 27. Денис Баланюк, 47. Родни Антуи

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Локо Сф: 1. Бубакар Гайе, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев (К), 22. Ивайло Найденов (87′ – 12. Бруно Франко), 3. Марио Петков (87′ – 15. Лука Иванов), 39. Антонио Вутов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов (72′ – 8. Мартин Райнов), 11. Карлос Франса (77′ – 70. Димо Бакалов)

Резерви: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов

Старши треньор: Станислав Генчев

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Бен Карамоко, Ромееш Ивей, Евандро; Станислав Костов, Юлиан Ненов, Антонио Вутов