Ботев Враца измъкна победа в нервен мач срещу Славия

F.

Ботев Враца се наложи с минималното 1:0 при домакинството си на Славия в среща от кръга на родния шампионат. Очаквано или не, двата отбора направиха сравнително интересен мач, като победата можеше да отиде и при "белите".

През първата част бе интересно, като положения имаше и пред двете врати. В 78-ата минута Велко Йеленкович фаулира откъсващия се Браян Переа, което принуди рефера Кристиян Колев да покаже втори жълт картон за играча на Славия. В 88-ата червен картон получи и играч на домакините - Мартин Кавдански за удар по Ахмед Ахмедов във въздушен двубой.

В самия край падна и единствения гол. Хубавата атака завърши с точен удар на Браян Переа, носейки успеха на своя тим. В добавеното време и Момчил Цветанов бе изгонен за ненужно грубо влизане в краката на съперник.